Qualifier Round 1 Heat Sheet
1
17.5 Stock Buggy (Heat 1/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1Kevin Marcy
2 2Brian Burch
3 3Tony Hoeft
4 4Josh Ames
5 5Frank Honson
6 7Craig Sheldon
7 6Shane Spencer
2
17.5 Stock Buggy (Heat 2/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1John Rezler
2 2John Barret
3 3Ron Jackson
4 4Joey Rezler
5 5Steve Hall
6 6Robert McAulay
3
17.5 Stock Buggy (Heat 3/3)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 2SR
2 3Aidan Ames
3 4Dave Zipp
4 5Wyatt Hart
5 7Scott Heiler
6 1Joseph Bandlow
4
Mini Open (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1Justin Crandall
2 2Kirk Root
3 3Joey Rezler
4 4Jeremy Ergein
5
Stadium Truck 13.5 (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1Jeremy Ergein
2 2Tony Hoeft
3 3Kevin Jines
4 4Steve Hall
5 5Brian Burch
6 6Curtis Wernette
7 7Wyatt Hart
6
1:10 Open Buggy (Heat 1/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1Ron Jackson
2 2Brian Burch
3 3Tom Tanner
4 4Kevin Marcy
5 5Frank Honson
7
1:10 Open Buggy (Heat 2/2)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1John Barret
2 2John Rezler
3 3Kyle Cooper
4 4Dave Zipp
5 5tyler
8
Open Buggy Wheeler (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1John Barret
2 2Kyle Cooper
3 4Frank Honson
9
1/18 Scale Micro (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1Craig Sheldon
2 2Justin Crandall
3 3Kevin Jines
10
Short Course / Open 2wd (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1Tony Hoeft
2 2Curtis Wernette
3 3Wyatt Hart
4 4Tom Tanner
5 5Kirk Root
6 6Kevin Marcy
7 7Justin Crandall
8 8Craig Sheldon
9 9Joseph Bandlow
11
Novice (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1william
2 2Nate Moore
3 3troy
4 4Jill Moore
5 5Aiden Hoeft
6 6Trenten Crandell
12
1/14 Brush Sct Spec (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1Kevin Jines
2 2Steve Hall
3 3Kirk Root
4 4Justin Crandall
5 5Pat Langley
Event Stats & Details
Race Track Practice
Registrations Entries: 66
Drivers: 34
Total Race Laps 2,773
Total Race Time 16 hours, 4 minutes, 43 seconds
close X